15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

“O biri i babës, qysh ke pas merak qashtu ke vdekë”, video nga lufta që të bën me lot

Janë të shumta pamje e trishta të 20 viteve më parë të familjeve të cilët humbën më të dashurit e tyre në luftën me Serbinë.

Se sa e madhe ishte dashuria për atdhe dhe liri e dëshmon kjo video e këtij babai, i cili humbi birin e tyre të cilin e lindën pas 15 vitesh martesë.

“O biri i babës, qysh ke pasë merak, qashtu ke vdekë” janë fjalët e babait të ndjerë pranë arkivolit të dëshmorit.

Në vazhdim videot e pa publikuara më parë.

Kliko linkun

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1552764658232514&id=100004969834484

Më Shumë

SHBA-ja me “sanksione” Kosovës: S’ka ndihmë me shtetet mosnjohëse, përjashtim nga Defender Europe

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, u ka thënë përfaqësuesve të disa medieve kosovare, se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ”duhet ta kuptojë se...

Edona Kryeziu kërkon që AMF-ja në fshatin Xërxë të shndërrohet në QMF

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur sot seancë, në të cilën është debatuar për tema të ndryshme. Edona Kryeziu, asambliste e LDK-së në Rahovec, në...

Lajmet e Fundit