9.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Hoxhë Irfani: Puthe, puthe, puthe… (Video)

Hoxhe Ifrani“Jemi bë ma zi se shkitë. Kurrë ky popull se ka pasë me ia shti gojën në gojë grusë nërsy hallkut. Sot puthe, nesër Zoti e din çka kanë me lypë aty”, thotë hoxhë Irfan Salihu, raporton Express.

Në një ligjeratë të postuar në rrjetet sociale, hoxhë Irfan Salihu, në njërën nga to, ka zgjedhur të flasë për mënyrën e fejesës së si ndodhë sot, për të cilën është në mënyrë absolute kundër saj.

Ai thotë se këto janë gjëra “që po i shohim në televizor dhe që i bëjmë për hatër të hallkut”.

Derisa shpjegon gjithë kronologjinë se si nis fejesa, duke e quajtur dhëndrin “muzat” në mesin e shumë femrave, hoxhë Salihu, thotë se ai krenohet kur publiku thërret: Puthe, puthe, puthe”.

Hoxha kritikon këtë mënyrë riti të fejesës, duke thënë se “jemi bë më zi se shkitë”.

Ai thotë se sot, ata që ftohen në fejesë, kërkojnë puthje, por nesër nuk dihet se çka do të kërkojnë.

“Kurrë në adetet tona nuk ka qenë me ia shti gojën në gojë grusë nërsy hallkut”, thotë ai.

“Temë diskutimi e këtyne njerëzve është bë shamia, na u shtunë pederat- nuk është problem, na u shtu zinaja, s’është problem, na është shtu prostitucioni- nuk është problem”, thotë ai.

“Kështu jemi duke u prishë dhe shoqërinë jemi duke e prishë”, thotë hoxha.

http://dai.ly/x22296t

Më Shumë

Trepça triumfon ndaj kampionit

Trepça ka shënuar fitore në Therandë ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 85:91 (27:19, 28:26, 14:23, 16:23), në xhiron e 27-të të Prince Caffe...

Zelensky kërkon një samit për planin e paqes

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky u ka kërkuar liderëve të BE-së të organizojnë një samit në një kryeqytet evropian për të diskutuar planin e tij...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit