20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

I riu gjerman vjen në Prizren dhe konvertohet në fenë islame (Video)

Një qytetar gjerman pas vizitës që i ka bërë Kosovës ka vendosur që të pranojë fenë islame.

Ceremonia e konvertimit të tij në islam u zhvilluar në xhaminë e Mushnikovës në Prizren.

Në videon e shpërndarë në rrjetet sociale shihet i ri gjerman duke kryer ceremoninë e konvertimit në fenë islame. /Gazeta10/

Zbulohen prapaskenat e ‘sherrit’ të Luizit me Arbanën dhe Eduartin

Kush do jenë opinionistët e sezonit të ri të “Big Brother Vip Albania”? Kjo pyetje ende dhe sot diskutohet shumë, e emrat që janë përfolur...

Arrestohet hajni i një lokali në Prizren

Policia ka arrestuar një person të dyshuar për vjedhje të një lokali në Prizren. I arrestuari është dërguar në mbajtje.   Rr. Zahir Pajaziti, Prizren. 24.09.2023 -...

Lajmet e Fundit