13.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Infermierët kërkojnë dyfishim të pagës së kujdestarisë

18 infermierë dhe mami protestuan në këtë numër me një arsye.

Ata po kërkojnë që pikërisht nga 18 euro pagesa e tyre e ndërrimit të natës të rritet në 36 euro.

Fitim Havolli, që kryeson me sindikatën e këtyre profesionistëve shëndetësorë, tha se në këtë kohë pandemie po kërkojnë që Qeveria e Kosovës ta kthejë kokën dhe me prioritet t’i trajtojë kërkesat e këtij komuniteti.

Më Shumë

Suharekë: Vdes foshnja dymuajshe, policia hap rast “Vdekje e dyshimtë”

Në ambulantën në Studençan të Suharekës sot është dërguar pa shenja jete një foshnje rreth dymuajshe. Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë...

Portugezi i Wolves refuzon Arsenal-in, pret ofertën nga Barcelona

Mesfushori i skuadrës angleze, Wolves, Ruben Neves, raportohet se ka refuzuar një ofertë nga Arsenal-i. 26-vjeçari do të futet në vitin e fundit të kontratës...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit