17.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Invalidi i luftës nga Suhareka, Nexhat Cikaqi ka nevojë për ndihmë, vuan nga një sëmundje e rëndë

Luftëtari dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nexhat Cikaqi nga fshati Doberdelan i Suharekës ka nevojë për ndihmë.

Ai vuan nga një sëmundje dhe duhet të dërgohet jashtë vendit për shërim, me ç’rast shuma është e madhe dhe e papërballueshme për familjen. Kosto e shërimit është afro 80,000 €.

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

Më poshtë njoftimi i familjes:

Apel për ndihmë!

Nexhat Cikaqi nga Fshati Doberdelan – Komuna e Suharekës, luftëtar dhe invalid i luftës së UÇK-së, ka nevojë për ndihmën e të gjithëve!

Nexhati, vuan nga një sëmundje dhe duhet të dërgohet jashtë vendit për shërim, me ç’rast shuma është e madhe dhe e papërballueshme për familjen! Kosto e shërimit është afro 80,000 €.

Këshilli organizativ:
Fatmir Balaj +38344142242
Reshat Balaj +38349747020
Isa Gallapeni +38344260401
Bekim Bytyçi +38344307793

Të gjithë dashamirët mund të kontribojnë në llogarin bankare:

Mbajtësi i llogarisë, Nexhat Cikaqi

NLB: 1705018500749971

SWIFT CODE: NLPR XK PR

IBAN: XK051705018500749971

 

Marketing

 

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Më Shumë

Shërbimi i Kardiologjisë në Spitalin e Prizrenit forcon bashkëpunimin me Klinikën e Kardiologjisë së QKUK-së

Dr. Narqize Arënliu Hoxhaj, drejtoreshë ekzekutive, së bashku me drejtorin mjekësor, Dr. Hasan Arzuallxhiu dhe drejtorin e infermierisë, Bsc. Fevzi Xhemali, së premtes, në...

Leonard Cohen qe ndryshe

Nga: Frank Guan Përktheu dhe përshtati në shqip: Hortensia Pëllumbi Haxhiademi Nëse e adhurove Leonard Cohenin, duhet me pasë kurajon me e pranue se ajo ç’ka...

Lajmet e Fundit