22.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Isa Mustafa kërkon debat televiziv me kryeministrin Thaçi

HashimThaci-IsaMustafaKryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, përmes një njoftimi në rrjetin social facebook, ka bërë të ditur se është i interesuar për të pasur një debat me kryeministrin Thaci, në televizionin publik ose ato private.

“Shpreh gatishmërinë time dhe konsideroj se është i nevojshëm një debat ndërmjet meje dhe Kryeministrit në largim, z. Thaçi për të prezantuar programet tona qeverisëse në të ardhmen dhe dijen dhe përkushtimin tonë për të përmirësuar qeverisjen në interes të qytetarëve të vendit tonë. Debati mund të organizohet në televizionin publik dhe në televizionet private, duke pasur qasje të barabartë”, ka thënë kryetari i LDK, Isa Mustafa.

Më Shumë

21 vite burgim ndaj të akuzuarit për vrasjen axhës së tij në Kijevë të Malishevës

Gjykata Themelore në Gjakovë ka shpallur aktgjykim dënues kundër të akuzuarit B.B., për veprën penale, “Vrasje e rëndë” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose...

Tre anëtarët e familjes Likaj të dyshuar për tentim vrasjen në Has, dalin para gjykatës në Prizren

Katër nga anëtarët e familjes Likaj nga fshati Krajk i Prizrenit të shpallur në kërkim si të dyshuar për plagosjen në fshatin Gjonaj janë...

Lajmet e Fundit