18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Jennifer Lopez një divë e vërtetë, tërheq çmimin e ikonës

JenniferLopez10-09Në datën 18 maj, në “MGM Grand Garden Arena” në Las Vegas, Jennifer Lopez do të tërheqë çmimin e ikonës për vitin 2014. Një sukses ky i garantuar për të, ndërsa këngët e saj po degjohen anembanë botës.

Këngëtarja do të performojë dy këngë në këtë ditë. Më konkretisht, diva e popit do performojë premierën e himnit zyrtar të Botërorit 2014, “We Are One (Ola Ola)” në bashkëpunim me Pitbull si dhe “Firs Love”, që është në kuadër të albumit të saj të ri “A.K.A”, i cili do të publikohet në datën 17 qershor.

Ky çmim i dedikohet asaj, pas kontributit të madh që ka dhënë në muzikë. Kujtojmë këtu faktin që Jennifer Lopez është femra e parë që tërheq një çmim të tillë, ndërsa në të kaluarën këtë çmim e kanë fituar Stevie Wonder dhe Prince.

Këngëtarja 44 vjeçare e cila ka lançuar kohët e fundit disa hite si “I luh ya Papi” ose “Same girl”, tani është e vetekënaqur.

Më Shumë

Familjarët thanë se nuk iu dha ndihma nga mjekët, Spitali i Prizrenit: Pacientja erdhi në gjendje të rënduar

Në orët e para të mëngjesit të së martës, një grua në Spitalin Rajonal të Prizrenit kishte vdekur, e kjo sipas një familjari nga...

138 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

138 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit, babait...

Lajmet e Fundit