-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Joshua: Koha ime po mbaron

Boksieri britanik Anthony Joshua, ish-kampion bote në peshën e rëndë, ka deklaruar se karrierës së tij po i vjen fundi. Ai e konsideron veten “plak”, ndërkohë që synon të rikthehet në ring në pranverën e vitit të ardhshëm. Joshua nuk duelon që prej gushtit të këtij viti, kur humbi revanshin ndaj Usyk.

Britaniku u shpreh se i duhet të punojë shumë për t’i bërë vitet e fundit të karrierës së tij të këndshme dhe të suksesshme. Gjithsesi, ai pranon se mezi pret të dalë në pension dhe të ndërtojë një familje.

“Jam i hutuar, jam si një plak që i ka kaluar koha në ring. Unë e shoh veten se nuk jam as në fillim e as në mes të karrierës time, por në fundin e saj”, ka thënë Joshua.

“Koha ka kaluar shpejt dhe dua të sigurohem që në fundin e karrierës time të arrij ato gjëra që nuk kam pasur mundësi t’i arrij më parë. Mendoj se arritja ime më e madhe s’ka ardhur ende. Mendoj se kur të tërhiqem do të qaj, pasi i kam dhënë shumë këtij sporti, kam sakrifikuar shumë”, u shpreh Joshua

“Të gjithë ne kemi ditët e këqija, por gjithmonë jam përpjekur të jem i fortë. Mezi po pres të rikthehem në ring më i fortë”, ka shtuar Joshua që pret ta mësojë emrin e rivalit të tij, që mund të jetë Deontay Wilder ose Dillian Whyte.a

Më Shumë

KEDS: Erërat e forta lanë pa rrymë një numër të caktuar të konsumatorëve

Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar të dielën se për shkak të erërave të forta, janë dëmtuar përçues...

Gjykimi ndaj ish-rektorit Vataj/ Aprovohen propozimet e palës së dëmtua

 Në Gjykatën Themelore në Prizren, të mërkurën, në gjykimin ndaj ish- rektorit, Ramë Vataj, i dëmtuari Vehbi Miftari ka propozuar si dëshmitar Artan Dermakun...

Lajmet e Fundit