15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Juventus largon mesfushorin pas vetëm gjashtë muajsh

Denis Zakaria do të largohet nga Juventus-i. Zvicerani do të veshë fanellën e Chelsea-t këtë sezon.

Pas vetëm gjashtë muajsh në Torino, Zakaria do të kalojë në “Stamford Bridge”.

25-vjecari u ble nga Juventus-i në janar të këtij viti për rreth 9 milionë euro nga Borussia Monchengladbach.

Ai do të huazohet deri në fund të sezonit te Chelsea, të cilët kanë të drejtën e blerjes së kartonit pas përfundimit të periudhës së huazimit.

Chelsea duhet të paguajë 30 milionë paund, nëse dëshiron ta blejë përfundimisht mesfushorin. Gjithashtu blutë do të mbulojnë 100% pagën e tij gjatë periudhës së huzaimit.

Zakaria deri më tani është aktivizuar në 15 ndeshje me bardhezinjtë, ku ka arritur të shënoi një gol, si dhe të dhuroi një asistim.

Kujtojmë se Juventus ka bërë disa lëvizje të rëndësishme në mesfushë këtë merkato. Ata kanë larguar emra si Aaron Ramsey, Arthur Melo, Nicolo Rovella dhe tashmë Zakaria.

Ndërsa, aktualisht janë në skuadër Manuel Locatelli, Paul Pogba, Nicolo Fagioli, Leandro Paredes, Adrien Rabiot dhe Fabio Miretti.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Policia shqipton mbi 2 mijë 4 qind gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Plagosje dhe rrahje mes dy familjeve në Gjonaj të Prizrenit

Një konflikt mes dy familjeve ka përfunduar me rrahje dhe plagosje sot në fshatin Gjonaj të Prizrenit, raporton ekskluzivisht Gazeta Sinjali. Incidenti eskaloi nga një...

Lajmet e Fundit