25.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kabashi vizitoi Shoqatën “Hadër”

kabashi haderKandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi me bashkëpunëtorë të tij është takuar me drejtues të Shoqatës Humanitare “ Hader “.

Ai premtoi se në qeverisjen e ardhshme Komunës së Prizrenit që do të udhëhiqet nga koalicioni dhe ai si kryetar do të ketë vëmendje shumë të madhe për personat me ngecje në zhvillim mendor.

Ndër kërkesat e drejtuesve të shoqatës ” Hader ” , ishte rritja e stafit edhe për katër punëtorë. Kryetarja e kësaj shoqate Resmie Krasniqi, njoftoi Kabashin se aktualisht në këtë shoqatë trajtohen dhe jetojnë dymbëdhjetë persona me aftësi të kufizuara mendore që kanë ngelur pa prindër, ndërsa numri i përgjithshëm i anëtarëve të regjistruar në këtë shoqatë ka arritur shifrën në 205.

“Krejt aktiviteti që bëhet në këtë qendër, realizohet në saje të punës vullnetare”, tha ajo. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren/ Kurti mori pjesë në shënimin e ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot...

Zyrtare: Milani emëron trajnerin e ri

Milani ka emëruar trajneri e ri të skuadrës së parë. “Rossonerët” drejtimin teknik të ekipit të parë të meshkujve ia ka besuar Paulo Fonseca-s...

Lajmet e Fundit