5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Kërkohet kthimi i një milion eurove të marra në pronën e Michael Jackson pas vdekjes së tij

Pasuria e Michael Jackson ka paraqitur dokumente ligjore për të rimarrë një milion dollarë në pronë që dyshohet se ishin vjedhur nga shtëpia e këngëtarit pasi ai vdiq në 2009.

Prona e superyllit të ndjerë pretendohet se është në posedim të Jeffre Phillips, sipas një artikulli të publikuar të martën nga TMZ.

Phillips, 55 vjeç, ishte fejuar më parë me motrën e Michael, La Toya Jackson, 66 vjeçe.

Michael Jackson (Foto: Shutterstock)

Në dokumentet e gjykatës thuhet se Phillips përdori kohën dhe kaosin e vdekjes së artistit në 2009 për të marrë prona private dhe personale nga shtëpia e Jackson në Carolwood Drive në zonën luksoze Holmby Hills të Los Angelesit.

Të gjitha lajmet nga Michael JacksonTë gjitha lajmet nga Michael Jackson

Pasuria e këngëtarit të “Beat It” parandaloi së fundmi një shitje të mundshme të sendeve dhe po kërkonte pronën e dyshuar të vjedhur me një vlerë prej një milion dollarë.

Reklama

Jeffre raportohet tutje se mori shënimet e shkruara me dorë të Jackson me pjesë të teksteve të këngëve, kompjuterë personalë, kaseta, një album fotografik me Jackson në kopertinë, një çantë të zezë, çmime etj.

Michael Jackson (Foto: Shutterstock)

Pasuria pretendon se e dinë se ku janë sendet dhe i kanë kërkuar një gjyqtari që të ndihmojë në marrjen e tyre.

Phillips nga ana tjetër ka mohuar të gjitha këto akuza.

Motra e Michael me Jeffre Phillips (Foto: Getty Images)

Jackson vdiq në moshën 50-vjeçare më 25 qershor 2009, nga një mbidozë e propofolit anestezik. /Telegrafi/

Më Shumë

Lajmet e Fundit