14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

King Kong, prapë në vitin 2016

Film-King KongFilmi i parë për King Kongun është xhiruar në vitin 1933, ndërsa më pas janë bërë edhe tre filma të tjerë, në vitet 1976, 1986 dhe 2005. Filmi sjell një personazh gjigant të trilluar në formën e një gorille kolosale, e cila tanimë paraqitet në secilin version të filmit.

Kompania Legendary Pictures ka njoftuar se filmi i ri për King Kongun, i quajtur “Skull Island”, do të shfaqet në kinema në vitin 2016, transmeton KultPlus.

Premiera e filmit do të jepet më 16 nëntor 2016, ndërsa gjatë njoftimit në San Diego, është dhënë edhe një paraqitje e shkurtër.

Për projektin e ri filmik, Legendary Pictures është bashkuar me Universal Pictures dhe të dy këto kompani të mëdha janë përgjegjëse për realizimin e filmit.

Filmi i parë për King Kongun është xhiruar në vitin 1933, ndërsa më pas janë bërë edhe tre filma të tjerë, në vitet 1976, 1986 dhe 2005. Filmi sjell një personazh gjigant të trilluar në formën e një gorille kolosale, e cila tanimë paraqitet në secilin version të filmit.

Në versionin e fundit të filmit, në vitin 2005, në rolet kryesore u paraqitën Naomi Watts, Jack Black, Adrien Brody e Colin Hanks. Filmi fitoi mbi 550.5 milionë dollar nga arkat botërore, ndërsa morri edhe fitore në ndarjen e çmimeve të famshme Oscar.

Më Shumë

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Prizren: Djali ia demolon zyrën babait, policia e arreston dhe i sekuestron marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës raporton se kanë arrestuar në Prizren një person të dyshuar, mashkull, i cili ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. ‘’Është arrestuar...

Lajmet e Fundit