23.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Klinaku: Ata që ishin dhe janë kundër UÇK-së do ta kenë vendin në plehun e historisë

Organizata e Veteranëve të Luftës Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka reaguar pasi ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla nuk e përmendi UÇK-në në Ditën e Çlirimit të Kosovës.

Në 23-vjetorin e Çlirimit të Kosovës, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, nuk e ka thënë as edhe një fjalë të vetme për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVLUÇK-së, Faton Klinaku, ka shkruar në llogarinë e vet në “Facebook” se nëse nuk je për UÇK-në, është e vetëkuptueshme se je kundër saj.

“Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka bërë historinë, e ata që ishin dhe janë kundër saj, do ta kenë vendin në plehun e historisë. Janë nderuar e nderohen antivlerat dhe janë mohuar e mohohen vlerat, sepse UÇK dhe pjesëtarët e saj kanë sfida në Kosovën Ahtisaariane, por e kaluara na ka mësuar se pa marrë parasysh sfidat, vlerat do të triumfojnë”, ka thënë Klinaku.

Më Shumë

Mendes në kërkim të zgjidhjes për Ronaldon

Ylli portugez Cristiano Ronaldo është vënë në situatë të sikletshme kohëve të fundit. Ai dëshiron të largohet nga klubi anglez Manchester United. Ndërsa disa skuadra...

Serbët, por edhe të tjerët, i urrejnë shqiptarët për…

Politikani, vizionari, mendimtari largpamës, analisti Arbën Xhaferi është hallkë e rëndësishme e kalvarit të gjatë të çështjes shqiptare. Ai njihet më së shumti, për...

Lajmet e Fundit