9.8 C
Prizren
E hënë, 6 Shtator, 2021

Kolona të gjata në Vërmicë, kosovarët ia mësyejnë bregdetit edhe këtë të dielë

Ndonëse ka një fluks të madh të mërgimtarëve që janë nisur drejt Kosovës, por dhe të atyre që po shkojnë për pushime në Shqipëri, në pikat kufitare nuk po regjistrohen pritje të mëdha.

Sipas të dhënave të Ministrisë janë regjistruar pritje për hyrje dhe dalje në pikat kufitare prej 3 deri në 10 minuta.

Ndërkaq në njërën nga pikat kufitare, atë të Vërmicës në dalje të Kosovës janë krijuar kolona deri në 70 metra.

Më Shumë

“Çdo gjë kam humbur…”, rrëfimi i gazetares afgane që po strehohet në Shqipëri

Ziagul Azimi është 27 vjeç. Në Afganistan punonte gazetare për të drejtat e grave në një televizion në Kabul. Por tashmë ka lënë aty familjen...

Trepça shkëlqen ndaj Yllit, mposht kampionin dhe kualifikohet në finale

Trepça ka shënuar fitore ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 81:69 (21:14, 16:15, 23:20, 21:20) për tu kualifikuar në finalen e Superkupës. Trepça e nisi...

Finalizohet udhëzimi i ri për pagesa direkte, pritet të hapet aplikimi për fermerët e interesuar

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton se, ka finalizuar Udhëzimin Administrativ për Pagesa Direkte në Bujqësi për vitin 2021. Sipas MBPZHR-së, qëllimi i...

Edhe Nait Hasani dorëzon detyrën e ambasadorit në Shqipëri

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri Nait Hasani, ka përfunduar sot misionin e tij prej diplomatit në Tiranën zyrtare. Ai ka dorëzuar detyrën e ambasadorit, duke...

Sulmon fizikisht policin në Prizren, arrestohet

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një të dyshuar mashkull kosovar pasi që i njëjti e ka sulmuar fizikisht një zyrtarë policor,...

Turqi, vdesin 8 anëtarë të një familje nga Covid-19

Një tragjedi e vërtetë ka goditur një familje turke në provincën e Rizes në Turqi, ku gjatë 6 muajve të fundi humbi 8 anëtarë...

Ambasada e Gjermanisë ka një njoftim të rëndësishëm për kosovarët që duan të punojnë atje

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka dalë me një njoftim të ri rreth caktimit të termineve për viza pune. Përmes një postimi në faqen zyrtare,...

Cascarino: ‘Mbappe ka bërë hapa mbrapa në karrierë, nuk duhet t’i ngjajë Ronaldinhos’

Legjenda Tony Cascarino lka bërë një deklaratë të bujshme në radio talkSPORT. Ndër të tjera, ai theksoi se Mbappe po bën hapa prapa në...

SHBA përgënjeshtron njoftimet se në Kosovë po dërgohen afganë “të papranueshëm”

Ambasada amerikane në Prishtinë ka përgënjeshtruar njoftimet se po dërgon në Kosovë persona që nuk kanë arritur të kalojnë procesin e sigurisë dhe kanë...

Prizreni kalon në gjysmëfinale

KB Peja ka mposhtur Prishtinën me rezultat 83:76. Me këtë fitore pejanët kalojnë në gjysmëfinalen e Superkupës së Kosovës në Basketboll. Peja e startoi mirë...

Prizren/ Policia jep detaje për shoqërimin e zyrtarit të AUV-it, i cili dyshohet se njoftoi bizneset për inspektimet lidhur me masat antiCOVID-19

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me shoqërimin në polici të zyrtarit e AUV-it i cili dyshohet se ka njoftuar paraprakisht disa biznese...

Kombëtarja e Kosovës niset për në Batumi, nesër luan ndaj Gjeorgjisë

Ekspedita e Kombëtares së Kosovës është nisur sot në mëngjes për në Batumi të Gjeorgjisë, ku të enjten do ta zhvillojë ndeshjen e tretë...

E rrahu babain e tij, arrestohet djali nga Dragashi

Është arrestuar një person në Dragash, pasi i njëjti e rrahur babain e tij. Në raportin 24 orësh të policisë, thuhet se viktima ka pranuar...

Arilena Ara tregon trupin e tonifikuar teksa pozon në bikini rozë

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që ka bërë bujë viteve të fundit në tregun muzikor shqiptar. Fjala është për këngëtaren Arilena Ara, e cila...

Mbytet në plazhin e Shëngjinit një 76-vjeçar nga Kosova

Një pushues nga Kosova është mbytur në Shëngjin. Policia e Lezhës njofton se rreth orës 17:25, në plazhin e Shëngjinit, Lezhë, dyshohet se është mbytur...

Quni: Qeveria lokale nuk ka investuar asgjë në lagjjen “Tusuz” të Prizrenit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka kritikuar qeverinë lokale se nuk ka investuar asgjë në lagjen “Tusuz”. Sipas tij, kjo lagje...

Lajmet e Fundit