23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Komuna e Prizrenit nderon 27 martirët e Lagjes së Trimave

Në nderim të 27 martirëve të Lagjes së Trimave (Tusus), në Prizren, në emër të kryetarit Shaqir Totaj, përfaqësues të Komunës bënë homazhe dhe vendosën kurora lulesh pranë lapidarit të martireve dhe varrezave të tyre në këtë lagje.

Më 26 Maj 1999, forcat serbe treguan barbarinë e tyre duke i vrarë 27 civilë të pafajshëm dhe i dogjën 245 shtëpi. Tususi, ishte baza e qelizave të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Prizren.

“Gjithmonë mirënjohës ndaj viktimave të luftës, të cilat janë themeli i shtetit tonë. Lavdi!”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Kush është “shpëtimtari” i Putinit që u arrestua në Serbi me shumë të majme parash dhe smeraldë

Hulumtimi i ri i agjencisë Reuters ka zbuluar se Kremlini prej kohësh kishte organizuar luftën në Ukrainë, ku qysh vitin e kaluar kishte dërguar...

Zelensky kërkon ‘bisedime të drejtpërdrejta’ me Xi të Kinës për të ndihmuar në përfundimin e luftës në Ukrainë

Ukraina po kërkon një mundësi për të folur “drejtpërsëdrejti” me udhëheqësin kinez Xi Jinping për të ndihmuar në përfundimin e luftës së saj me...

Lajmet e Fundit