6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Kosova shkatërroi Burkina Fason, Giresse debuton me fitore

Përfaqesuesja e Kosovës ka arritur të fitoj me rezultat të thellë 5-0, në miqësoren me kombëtaren e Burkina Fasos.

Golat për dardanët i shënuan Fidan Aliti, Astrit Selmani, Mergim Vojvoda, Milot Rashica dhe Toni Domgjoni.

Kjo është fitorja e parë e Kosovës, në ndeshjen e parë nën drejtim të trajnerit të ri, Alain Giresse.

Ndeshjen e radhës Kosova do të luajë kundër Zvicrës më 29 mars.

Më Shumë

Bëri disa postime në “Twitter”, Elonn Musk i bën të papriturën Kany West

Reperi i famshëm, Kanye West, ka njoftuar së fundmi mbështetjen e tij për Balenciaga-n pasi, shtëpia e modës u kritikua për fushatën e saj...

Tentohet t’i vihet flaka një lokali në qendër të Prizrenit

Një person nga Prizreni është ankuar të premten në Polici se persona të panjohur kanë tentuar t’ia vënë flakën lokalit të tij që ndodhet...

Moti për sot

Lajmet e Fundit