13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kosova sot në zi për 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci

Dhjetë kosovarë që u nisën nga Frankfurti për në Kosovë, ndërruan jetë dhe 45 të tjerë u lënduan, pasi që autobusi me të cilin po udhëtonin humbi kontrollin dhe doli jashtë rrugës, dje, rreth orës 06:00, në Slavonski Brod të Kroacisë.

Në nderim të jetëve të humbura tragjikisht në këtë aksident, presidentja e vendit, Vjosa Osmani, e ka shpallur të hënën ditë zie në Kosovë.

Madje, për shkak të kësaj tragjedie, Osmani e ka ndërprerë vizitën e saj në Japoni dhe sot do të udhëtojë për në Kosovë.

Më Shumë

Grevistëve nuk u dalin pagat e muajit shtator

Punëtorëve të sektorit publik të cilët janë në grevë tash e një muaj, nuk u janë ekzekutuar ende pagat e shtator. Qeveria e Kosovës në...

Biden – Putinit: Do ta mbrojmë çdo milimetër të territorit të NATO-s

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka paralajmëruar Rusinë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të frikësohen nga kërcënimet e pamatura, pasi Vladimir Putin...

Lajmet e Fundit