18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

KQZ gati për nesër

ValdeteDaka-zgjedhjetKomisioni Qendror i zgjedhjeve ka vlerësuar se janë bërë të gjitha përgatitjet për mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale që do të mbahen nesër.
Në mbledhje u diskutua edhe raporti i OSBE-së për procesin në Veri të vendit, të cilin Betim Gjoshi, anëtar në KQZ, e ka quajtur më shumë si informatë se si raport, ndërsa disa anëtarë të tjerë e kanë quajtur si të vonuar, duke kritikuar po ashtu komunikimin me këtë institucion.

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, përkundër kësaj ka falënderuar OSBE-në për punën që po bënë në rolin e lehtësuesit.

Sekretariati i KQZ-së, ka thënë se ka përfunduar pothuajse i gjithë procesi i shpërndarjes së materialit sensitiv. Po ashtu, Qendra e numërimit të rezultateve është e përgatitur.

Në mbledhje u vendos që për të dhënat zyrtare do të deklarohet vetëm KQZ-ja, asnjë KKZ, OSBE-ja, apo ndonjë organizatë joqeveritare.

Më Shumë

Aksident mes dy automjeteve në fshatin Mrasor të Rahovecit, lëndohen shtatë persona

Shtatë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në fshatin Mrasor të Rahovecit, rruga Gjakovë – Klinë. Rastin për Klankosova.tv,...

DokuFest dhe Sida vazhdojnë partneritetin për avancimin e kreativitetit dhe shkëmbimit kulturor

DokuFest dhe Agjencia suedeze për zhvillim dhe bashkëpunim ndërkombëtar (SIDA) të mërkurën kanë njoftuar se partneritetin e nisur vite më parë do ta vazhdojnë...

Lajmet e Fundit