20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Krasniqi: Qytetarët treguan se duan ndryshime

Jakupkrasniqi10-6Unë kam qenë për ndryshime dhe konsideroj se me balotazh kanë ndodhur ndryshime të rëndësishme sa i përket ndërrimit të akterëve të qeverisjes.

Kështu ka thënë kryeparlamentari Jakup Krasniqi, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. Krasniqi tha se qytetarët e Kosovës kanë dhënë një mesazh të qartë se janë për ndryshime dhe janë për mirëqeverisje.

“E rëndësishme është se ndryshimet janë në interes të qytetarëve dhe kjo mendoj se është më e mira e mundshme që ka mund të del nga këto zgjedhje”, tha Krasniqi.

Ndërsa Adem Grabovci tha se Partia demokratike e Kosovës ndihet mirë me rezultatet e dala nga këto zgjedhje, pasi është partia e parë në nivel vendi. Megjithatë pranon se kanë pritur rezultate më të mira.

“Pozitive ka qenë mesazhi që është përçuar që institucionet tona janë të përgatitura për zgjedhje të lira, fer dhe demokratike. Kemi prit rezultate më të mira, por e përshëndesim vullnetin e qytetarëve të Kosovës”, tha Grabovci.

Visar Ymeri nga Lëvizja Vetëvendosje ka veçuar fitoren e Shpend Ahmetit në Prishtinë, duke thënë se ajo është fitore për qytetarët e kryeqendrës. Ai tha se populli i Kosovës e ndëshkoi një qeverisje të korruptuar për t’i dhënë një lëvizje dinamike rrjedhave, që sipas tij i përmban programi i VV-së gjithnjë në të mirën e qytetarëve. /Kosovapress/

Më Shumë

24 vjet nga rënia e dëshmorit Remzi Ademaj

Sot bëhen 24 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit Remzi Ademaj – Petrit Kodra. Remzi Ademaj ishte komandanti i parë i UÇK-së për...

Testamenti i një të ekzekutuari: Eshtrat m’i vendosni pranë babës tim të dashur

“Largohem nga kjo jetë e rreme, i përvëluar si shqiptar për një Shqipëri që unë dëshiroja. Largohem nga kjo botë e gënjeshtër pa i...

Lajmet e Fundit