22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Kundërthënie për dekoratat që i jep presidentja

Atifete jahjagaPresidenca nuk i jep kohë as dokumentacion të mjaftueshëm Komisionit për verifikim të dekoratave.

Mujë Shabani ka bërë një ankesë në Presidencë, përmes së cilës e ka kontestuar nderimin me medaljen “Urdhri i lirisë” të Hajriz Lushtakut nga Prekazi.

Si dëshmi ai ka ofruar një aktgjykim të viti 1956, sipas të cilit Lushtaku ka qenë dëshmitar në një rast kundër tre shqiptarëve për vrasje të 6 ushtarakëve më 1945.Lushtaku është propozuar për dekorim nga deputeti Bekim Haxhiu./Koha Ditore/

Më Shumë

Komuna e Malishevës kërkon ndihmë për dezinsektimin e rriqrave

Niveli qendror tash e katër vite nuk ka ndërmarrë asnjë aktivitet në ndihmë Komunës së Malishevës për sa i përket dezinsektimit. Siç dihet, Komuna...

Tërnava uron Kurban Bajramin, lutet për stabilitet në Kosovë e për paqe në Palestinë dhe Ukrainë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit, ku bëri thirrje për paqe në vend...

Lajmet e Fundit