15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Kurti: Lista e deputetëve të VV-së me njerëz të ndershëm

Kurti-VV14Pas zgjedhjeve të 8 qershorit do t’i hapet ardhmëria e ndritshme popullit të Kosovës. Në Lëvizjen Vetëvendosje nuk do të ketë ministra të padijshëm dhe të korruptuar.

Kështu ka thënë Lideri i kësaj partie, Albin Kurti, i cili ka shtuar se në listën e kandidateve për deputet janë kandiduar njerëz të profesioneve të ndryshme, të dy gjinive dhe njerëz të ndershëm.

Sipas Kurtit, më shtimin e aktivistëve, Lëvizja Vetëvendosje është rritur më shumë.

Ndërsa, Visar Ymeri ish deputet i Vetëvendosjes, ka thënë se një numër i sindikatave do të bëhen pjesë e lëvizjes Vetëvendosje.

Ymeri ka pohuar se kanë arritur dy memorandume bashkëpunimi me sindikatat e bujqve dhe sindikatës se amortizatorëve.

Më Shumë

Kërkesat e fundit për paraburgime të Prokurorisë në Prizren: Të arrestuarit dyshohen për vepra të ndryshme penale

Prokuroria Themelore në Prizren ka paraqitur një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi, dyshuar për veprat penale "Tentim vrasje", "Mbajtja në pronësi,...

Arrestohet njëri nga gjashtë anëtarët e familjes Likaj për plagosjen në fshatin Gjonaj

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren gjatë ditës kishte shpallur në kërkim gjashtë anëtarë të familjes Likaj nga fshati Krajk i Prizrenit për plagosjen...

Lajmet e Fundit