34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

I kushtëzojnë studentët me librat e tyre

profatStudentët e Fakultetit Ekonomik, ankohen se dekani i Fakultetit Ekonomik Skënder Ahmeti dhe prodekani Safet Merovci, po i kushtëzojnë me blerje të librit të tyre, në mënyrë që të kalojnë provimin.

Sipas studentëve, libri Kontabiliteti i Menaxhmentit, i profesorit Skënder Ahmeti kushton mbi 10 euro. Botimin e tij e ka financuar Kolegji “Iliria”. Varësisht kësaj, ata studentë që duan t’i shmangen telasheve në provim tek ky profesor, detyrohen ta blejnë librin,shkruan Tribuna.

Studenti i vitit të parë i studimeve Master në Fakultetin Ekonomik, flet në kushte anonimiteti për gazetën, lidhur me detyrimin që këta profesorë po iu bëjnë studentëve për blerje të librave të tyre.

Më Shumë

Dënohen me 900 euro gjobë tre të akuzuarit që rrahën gjyqtarin gjatë ndeshjes së futbollit në Prizren

Tre të akuzuarit J.V., N.K. dhe G.H., janë dënuar secili me nga 300 euro gjobë, pasi kanë pranuar se në nëntor të 2019-ës, në...

Gruaja në Prizren pret venat pasi u grind me bashkëshortin që s’e la të shkojë te motra e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të dielën në Prizren, ku një grua ka tentuar t’i japë fund jetës së saj. Burimet e Gazetës Sinjali...

Lajmet e Fundit