11.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Lajm i mirë nga Malisheva: Janë shëruar 58 persona nga Covid-19

Në komunën e Malishevës numri total i të infektuarve me Covid-19 ka shkuar në 76 persona. Mirëpo, numri i rasteve aktive në këtë komunë për momentin është 18 persona. Kjo ngase 58 të infektuar me koronavirus tashmë janë shëruar plotësisht në Malishevë.

Lajme të mira nga atje dha në një lidhje direkte për Gazetën Express kreu i Malishevës, Ragip Begaj.

“Nga numri i përgjithshëm i të infektuarve 58 persona janë shëru. Sot do të kemi testime të reja. Kemi shpresa se mund të ketë edhe persona të tjerë të shëruar në komunën tonë. Ne ende jemi duke punu me staf të reduktuar. Tek e hëna mund të kemi normalitet”, thotë kryetari Begaj.

Ai ka bërë apel që qytetarët t’i repektojnë rregullat për vetizolim dhe distancim social.

“Unë bëj apel që të kemi lëvizje të kujdesshme të qytetarëve në komunën tonë. Masat e reja të Qeverisë janë duke u respektuar çdo herë nga ana e qytetarëve tanë. Ka edhe të pandërgjegjshëm që po i thyejnë rregullat, mirëpo ata ballafaqohen me dënime nga ana e policisë”, deklaron ai.

Më Shumë

Totaj paralajmëron projekt të madh për furnizim me ujë të Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka paralajmëruar një projekt të madh për furnizim me ujë të qytetit. Ai tha se gjatë kohës që...

Sekuestrohen 35.000 litra pije alkoolike në Prizren

Dogana e Kosovës njoftoi se i ka sekuestruar 35.000 litra pije alkoolike të prodhuara pa autorizim në fshatin Novak të Prizrenit. Në një komunikatë për...

Lajmet e Fundit