3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Latifi: Idriz Vehapi dështoi në Rahovec

SmajlLatifi-rahovecIsh-kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi ka kritikuar mënyrën e qeverisjes nga kryetari aktual Idriz Vehapi. Ai vlerëson se për shtatë muaj qeveria aktuale e Vehapit nuk ka demonstruar vullnet dhe vizion të punës.

“Besoj se qeveria komunale e Rahovecit gjatë kësaj periudhe nuk ka demonstruar vullnet veprues, plan pune, vizion të zhvillimit dhe nuk ka dëshmuar se ka filluar të përmbushë premtimet parazgjedhore”, thotë Latifi për “PrizrenPress’.

“Ky është edhe një argument i fortë se kjo qeveri nuk është e gatshme për të kryer punë në interes të qytetarëve”.

“Si asnjëherë më parë në komunën e Rahovecit janë ulur këmbëkryq dhe kërcënojnë hapur lufta e dukshme për interesa personale dhe grupore, punësime të disa militantëve pa kriter me kontrata mbi vepër etj”.

“ Po ashtu në frymën e përmbushjes së interesave të ngushta, Kuvendi Komunal i Rahovecit, me datën 30 korrik 2014, vendosi që të avancojë në këtë drejtim, ku me ndryshimet e kontestuar nga ana e MAPL-së në statutin e komunës, themeloi një drejtori të re, “Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim”.

“Pas ankesave, vajtimeve dhe lotëve të derdhur për më shumë se 7 muaj për të ashtuquajturat borxhe të trashëguara nga qeverisja e kaluar, justifikimeve banale nga ana e tyre për mungesë plani të qeverisjes dhe fakteve të shumta të mospunës, kryetarit Vehapi dhe qeverisë së tij duket se i ka dalë boja”.

“Ashiqare, shihet se kryetari Vehapi gjen mjete për themelim të drejtorive të reja, punësim të militantëve etj., ndërkaq kur është fjala për investime dhe projekte zhvillimore të komunës, ende ankohet dhe vajton”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Më 18 prill nis rigjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, akuzohen për korrupsion në rastin “Abi Çarshia”

Më 18 prill të këtij viti, pritet të fillojë rigjykimi  ndaj deputetes Jetmire Vrenezi, ish- drejtorit të Inspektoratit Islam Thaqit, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku...

Mediat serbe e quajnë Xhakën “provokatori shqiptar”

Zvicra do të përballet me Bjellorusinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian, përballje kjo që UEFA vendosi të luhej në Serbi (për...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit