10.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Liria e kërkon shpëtimin me trajnerin e ri, Mirsad Jonuz

Liria është bërë sot me trajner të ri.

Prizrenasit e kanë emëruar trajnerin, Mirsad Jonuz në krye të shtabit teknik.

Me një përvojë në vende të ndryshme të Evropës, Jonuz do të mundohet t’i ndihmojë Bardhezinjtë në misionin e tyre të vështirë për të qëndruar në Superligë.

“Të gjithë bashkë mund të bëjmë më të mirën. Veçanërisht ftoj tifozët e zjarrtë Arpagjik’t dhe gjithë qytetin të bashkohen në synimin tonë, ta ngrisim Lirinë sa më lartë”, ka thënë Jonuz, pas arritjes së marrëveshjes.

Ndryshe, Valon Osmani kryetar, pohoi: “I kishim disa opsione për trajner. Besojmë që ky është i duhuri. Trajneri i ri ka synim ta nxjerr klubin nga kjo krizë rezultatesh. Marrëveshja është deri në fund të stinorit”, ka thënë Osmani.

Liria është e fundit në Superligë me 9 pikë të grumbulluara pas 15 ndeshjesh të zhvilluara. /Gazeta Express/

Më Shumë

Shtëpia e Freddie Mercury në shitje për 30 milionë paund

Ish-shtëpia e legjendës së muzikës Freddie Mercury shitet për 30 milionë paund. Garden Lodge në Kensington, në perëndim të Londrës, më parë përshkruhet nga Mercury...

Kuvendi i Prizrenit do të mbajë mbledhje solemne me rastin e 26 vjetorit të Epopesë së UÇK-së 

Kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Prizrenit, Antigona Bytyqi, ka ftuar të gjithë anëtarët e Kuvendit për mbledhjen solemne, me rastin e 26 vjetorit...

Lajmet e Fundit