15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Liria ngjitet në Superligë

Skuadra e Lirisë nga sezoni i ardhshëm do të bëjë gara në Superligën e Kosovës, pasi në barazh e mposhti Ferizajn, pas ekzekutimit të penaltive.

Ndeshja që u zhvillua në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, krijoi spektakël nga të dyja ekipet në fushë, por që asnjëra nuk gjeti golin brenda 90 minutave.

Njashtu edhe në vazhdime, dhe u deshën penaltitë që të merret vesh skuadra që do të luaj në Superligën e Kosovës.

Nga Liga e Parë, do të inkuadrohen edhe Fushë Kosova dhe Feronikeli.

Ndërsa nga Superliga ra Drenica Trepça ’89 dhe sot Ferizaji. /Klankosova.tv.

?——–
Ndeshja e barazhit në mes Ferizajt dhe Lirisë është mbyllur pa gola edhe pas 90 minutave.

 

Kështu dy skuadrat do të tentojnë në vazhdime që të gjejnë golin e fitores. Nëse nuk ka gola edhe gjatë vazhdime, fituesi do të përcaktohet në penalti.

Rastin më të mirë në ndeshje e pati Liridon Fetahaj i Lirisë, i cili me një goditje të fuqishme tentoi të gjente golin, por portieri i Ferizajt ishte në vend.

Ndeshja është duke u zhvilluar në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

 

Moti sot në ditën e parë të vjeshtës me temperatura deri në 32 gradë Celsius

Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij instituti, temperaturat maksimalet...

Rama me Zelenskyn nënshkruajnë deklaratë për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nënshkruar deklaratë të përbashkët me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky, për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës. Kjo deklaratë është...

Lajmet e Fundit