5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Lorik Cana martohet me italianen, Monika

Lorik Cana-MonikaKapiteni legjendar i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka djegur shaminë e beqarit.

Në një ceremoni private por të madhe, organizuar në një prej lokaleve të Prishtinës mbrëmjen e të shtunës, 30-vjeçari nga Gjakova, është martuar me arkitekten italiane, Monika.

Dasma është bërë në hotel Emerald dhe në ceremoni kishte mbi 500 të ftuar, mes të cilëve janë edhe shumë bashklojtarë të Lorik Canës nga ekipi i Lazios.

Lorik Cana-Monika martohenKapiteni shqiptar kishte një lidhje disa vjeçare me arkitekten italiane, të cilën e ka njohur në kryeqytetin italian.

“E kam gjetur personin e duhur për t’u martuar dhe besoj se do të jetë një mbështetje e mirë për mua”, është shprehur Cana për tashmë bashkëshorten e tij, Monika.

Më Shumë

31-vjeçarja në Prizren tenton t’i japë fund jetës, konsumon domestos

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje pasdite në fshatin Lubiçevë të Prizrenit, ku një grua dyshohet se ka tentuar t’i japë fund jetës...

Hovenier: Vazhdojmë të avokojmë për zbatimin e gjitha zotimeve të dialogut

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, pas diskutimeve në Ambasadë për çështjen e Asociacionit, ka përsëritur thirrjen që të gjitha zbatohet të gjitha marrëveshjet...

Lajmet e Fundit