-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Malisheva nesër nis spërkatjen kundër rriqrave

Rriqrat6-21?Do të nis nesër në Malishevë, spërkatja nga ajri kundër rriqrave, e cila do të zgjas tre ditë.

Spërkatja do të nis të dielën, më 29 qershor në orën 4:00 të mëngjesit dhe do të zgjas deri në orën 10:00.

Me këtë rast, zyrtarët komunalë të Malishevës, u bëjnë thirrje të gjithë bletarëve, që të kenë kujdes të shtuar dhe mos t’i lëshojnë bletët, së paku deri rreth orës 11:00.

Spërkatja, do të bëhet në katër zona të ndara të territorit të Komunës së Malishevës dhe përfshin të gjitha hapësirat e pabanuara.

Kjo spërkatje bëhet në kuadër të luftimit dhe parandalimit të etheve hemorragjike krime kongo.

Më Shumë

Gjermani: Shqiptari vret ish-gruan e tij

Një shqiptar dyshohet se e ka vrarë ish- gruan e tij. Ngjarja tragjike ka ndodhur të shtunen në Gjermani, në fshatin Markdorf në Baden Wurttenberg. 47-vjeçari...

AAK-ja kërkon që vlera e koeficientit të jetë 130 €, në të kundërtën e dërgon në Kushtetuese

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka paralajmëruar se do ta dërgojë në Gjykatën Kushtetuese Ligjin e Pagave nëse vlera e koeficientit është nën...

Lajmet e Fundit