-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 19 Janar, 2022

Më në fund gjërat vijojnë të ecin mirë mes, Asap Rocky dhe Donald Trump

Marrëdhëniet mes rep artistit, Asap Rocky, dhe ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duken të jenë rregulluar pas “ftohjes” që pësuan viteve të fundit.

Gjatë lansimit të premierës së dokumentarit të ri të Rockyt, “Stockholm Syndrome”, në festivalin e filmit, “Tribeca”, një anëtar i audiencës e ka pyetur të nominuarin për Grammym, nëse akoma kishte ndonjë përçarje mes tij dhe Trump.

Sipas Page Six, Rocky ishte përgjigjur troç duke thënë – “Ne jemi mirë”.

Rocky, emri i vërtetë i të cilit është Rakim Mayers, kaloi 33 ditë në një burg suedez në vitin 2019 pasi ai dhe dy anëtarët e grupit të tij dyshohet se sulmuan një adoleshent.

Atij iu dha një dënim me kusht dhe u urdhërua të paguante një gjobë prej rreth 1,300 dollarësh për viktimën.

Videoja e lëshuar në atë kohë tregonte dy vendas që ndiqnin Rockin dhe shoqëruesit e tij rreth Stockholmit para se të shpërthente përleshja.

Ndërsa, Trump loboi për lirimin e rep artistit duke telefonuar personalisht kryeministrin suedez.

Pasi Rocky u lirua, raportet thanë se disa nga njerëzit e Trump ishin të zemëruar me Asap Rockyn, sepse ky i fundit nuk e kishte falënderuar Donaldin.

Rocky sqaroi për emisionin radiofonik “The Breakfast Club” në vitin 2020 se ai e falënderoi Trump në mënyrë private.

“Unë isha çmendurisht falënderues që ai e bëri atë, sepse ai nuk kishte pse”, u shpreh ai

Dokumentari, “Stockholm Syndrome”, i cili tregon historinë e burgosjes së Rocky, përfshin paraqitje të disa prej figurave publike më me nam në mbarë botën, përfshirë Kim Kardashian, Naomi Campbell e Tyler.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Fillon rigjykimi në rastin për korrupsion ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka filluar rigjykimi në rastin ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit, Ilir Baldedaj, i cili...

Ministria e Ekonomisë: Ndahen 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset

Ministria e Ekonomisë njofton se ka ndarë 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset. Sipas ME-së, kjo ndarje është bërë...

Haradinaj: Dokumentet e sjella në zyrat e OVL-UÇK-së ishin kurth e qëllimshme

Po vazhdon edhe të enjten e 13 janarit marrja në pyetje për të tretën ditë me radhë e Nasim Haradinajt nga ana e Prokurorit...

Përfundon gjykimi ndaj shefit të Zyrës së Prokurimit në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën janë dorëzuar me shkrim fjalët përfundimtare të palëve në gjykimin ndaj Isa Osmankaj i cili po akuzohet...

Policët, të rrezikuar në punë dhe pa sigurim jetësor dhe shëndetësor

Policët sulmohen dhe lëndohen në punë por trajtimin duhet ta bëjnë me para të veta. Kurse, gjykata dhe prokuroria nuk po veprojnë fuqishëm dhe...

Arrestohet i dyshuari për posedim të marihuanës në Prizren

Policia në Prizren, ka arrestuar të dyshuarin për posedim të sasisë të substancës së dyshuar narkotike, e llojit  marihuanë në peshë 3.14 gram.  Lajmi është bërë...

Rahovec/ E lidhën dhe e rrahën babanë e tyre pasi u kanosi nënën, gjykata i lë në paraburgim të tretë

Gjykata Themelore në Gjakovë, dega në Rahovec, ka shqiptuar masën e paraburgimit prej një muaji, ndaj të pandehurit B.B, i cili dyshohet se kanosi...

Rritja e rasteve me COVID-19, Ambasada e Gjermanisë redukton numrin e termineve për viza

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se e kanë reduktuar numrin e termineve për aplikime për viza. Sipas njoftimit të kësaj ambasade, vendimi për...

Kosova e shpresës, Kosova e zhgënjimit!

Behxhet Sh. SHALA – BAJGORA 22 vite pas përfundimit të luftës Kosova nuk është ende e çliruar. Se aq në mënyrë të padinjitetshme trajtohen ata që...

Sot mblidhet Kuvendi i Kosovës për referendumin serb

Sot do të mblidhet Kuvendi i Kosovës në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar në lidhje me referendumin serb. Seanca do të fillojë në...

Boris Johnson po prek fundin, gati zëvendësimi i kryeministrit britanik

Nga Adam Taylor “The Washington Post” Kur Boris Johnson ishte fëmijë, ai tha në një rast se donte të bëhej mbreti i botës. Sigurisht, kjo...

Juventus, Allegri: Kampionati është rrugë e gjatë, Paulo lojtar i madh

Trajneri i Juventus-it, Massimiliano Allegri, ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes së të shtunës përballë Udinese-s. Livornezi ka prekur disa nga çështjet e...

Artan Abrashi caktohet koordinator i VV-së në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje ka emëruar koordinatorët e rinj për 33 qendra të kësaj partie në Kosovë dhe në mërgatë. Përmes një njoftimi për media nga kjo...

Totaj emëron Islam Ukajn dhe Sulltan Badallin drejtorë të Ekzekutivit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj ka emëruar drejtorin e Inspektorateve dhe atë të Ekonomisë dhe Financave Drejtorët e emëruar janë: Drejtoria e Inspektorateve – Islam Ukaj Drejtoria...

Djokovic largohet nga Australia pas 11 ditësh, ndalesa tre-vjeçare mund të përfundojë më herët

Pasi u dëbua nga Australia për shkak të mosvaksinimit, Novak Djokovic-it iu ndalua hyrja atje edhe për një periudhë tre-vjeçare. Mirëpo, numri një i tenisit...

Tre mijë e 339 raste aktive në Kosovë

Në Kosovë aktualisht janë tre mijë e 339 raste aktive me COVID-19. Gjatë 24 orëve të kaluara janë shënuar edhe 585 raste pozitive nga gjashtë...

Lajmet e Fundit