18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Milan dhe Newcastle në bisedime për tre lojtarë

Aksi i transferimeve mes Milan-it dhe Newcastle-t është rindezur, një vit pas shitjes së profilit të lartë të Sandro Tonali-t te klubi anglez për 80 milionë euro. Këtë herë, Newcastle, në pronësi të fondit “PIF” të Arabisë Saudite, po shikon më shumë talente nga kuqezinjtë pasi synojnë të kthehen në Champions League pas një sezoni zhgënjyes.

“Calciomercato” përshkruan se si në një përpjekje për të forcuar skuadrën e tyre, Milan-i ka treguar interes për mbrojtësin e djathtë të Newcastle, Kieran Trippier.

33-vjeçari anglez, i cili bëri 42 paraqitje me një gol dhe 11 asistime sezonin e kaluar, shihet si një zëvendësues i mundshëm për Alessandro Florenzi-n dhe një alternativë për Davide Calabria-n.

Megjithëse nuk janë ndërmarrë hapa konkretë, kontrata e Trippier, e cila skadon në qershor 2025, mund ta bëjë atë një opsion me kosto efektive.

Newcastle fillimisht synoi Fikayo Tomori të Milan-it, por e gjeti vlerësimin shumë të lartë. Rrjedhimisht, ata e kanë zhvendosur fokusin te Malik Thiaw, një qendërmbrojtës gjerman 22-vjeçar.

Thiaw, i cili iu bashkua Milan-it në verën e vitit 2022 dhe ka kontratë deri në qershor 2027, ka tërhequr interes nga Bayern Munich dhe Real Madrid.

Pavarësisht kësaj, Milan-i e konsideron Thiaw-n vendimtar për projektin e tyre dhe nuk është i gatshëm ta shesë atë me çmim të ulët, ngjashëm me qëndrimin e tyre ndaj Tomori-t.

Sipas gazetarit, Fabrizio Romano, kohët e fundit ka pasur një kontakt të drejtpërdrejtë midis drejtuesve të Newcastle dhe ekipit të transferimit të Milan-it, të udhëhequr nga Geoffrey Moncada.

Ndërsa diskutimet ishin paraprake, ato hodhën bazat për negociatat e ardhshme. Interesi i Newcastle për Tomori daton disa kohë më parë, por bisedimet e mëparshme ngecën për shkak të çmimit të lartë të kërkuar të Milan-it prej 40-50 milionë euro dhe pasojave nga skandali i basteve të Tonali-t. Albanian Post

 

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Sot është ditëlindja e legjendës së futbollit Fadil Vokrri

23 korriku i vitit 1960-të shënon një datë të rëndësishme për futbollin kosovar dhe jo vetëm. Në këtë ditë në Podujevë, lindi Fadil Vokrri, njeriu...

Gjuajti në aheng, policia në fshatin Billush të Prizrenit sekuestron një armë dhe gjen municion – i dyshuari ndalohet për 48 orë

Drejtoria rajonale e Policisë së Kosovës në Prizren, Stacioni Policor në Prizren më 18.07.2024 rreth orës 19:10 përmes rrugëve operative kanë marre informatën se...

Lajmet e Fundit