19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Ministria e Financave hap thirrje për aplikim për punë praktike për 100 persona

Ministria e Financave ka hapur thirrje për aplikim në programin “Praktikë në Punë” për 100 të rinjë të cilët do të angazhohen në Qendrat për Punë Sociale, Qendrat Rezidenciale për të moshuar dhe aftësi të kufizuara, si dhe OJQ-të e licencuara nga MFPT.

Çfarë janë ProHealth Cables?

Sipas njoftimit të kësaj ministrie, kompenzimi për këtë praktikë është 170 euro, ndërkohë që kohëzgjatja e praktikës është 6 muaj.

Sipas kësaj ministrie, persona që do të aplikojnë duhet që të jeni 18-25 vjeçar, poashtu të jenë të diplomuar në drejtimet Punë Sociale, Psikologji, Sociologji, Pedagogji ose Infermieri si dhe të kenë notë mesatare 8.0

Aplikimi bëhet përmes email adresës: [email protected]. Thirrja është e hapur deri më 11 nëntor 2022”, përfundon njoftimi i ministrisë.

Më Shumë

Osmani, Kurti e Konjufca në shënimin e 146-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Presidentja vendit, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, si dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, po marrin pjesë në shënimin e 146-vjetorit të...

Zyrtare: Ballkani konfirmon largimin e Nazmi Gripshit

Ballkani ka bërë të ditur se Nazmi Gripshi nuk do të jetë lojtar i tyre. Kampioni i Superligës së Kosovës përmes një postimi në faqen...

Lajmet e Fundit