27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Ministria e Kulturës organizon aktivitete online për të rinjtë

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se së shpejti pritet të organizojë aktivitete online për të rinjtë.

Këtë e ka bërë të ditur ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, përcjell Gazeta Insajderi.

“Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, në bashkëpunim me United Nations Kosovo Team, do të organizojnë aktivitete online për të rinjë, gjatë situatës COVID – 19”, ka shkruar Dumoshi.

Ky organizim do të fillojë nesër me fillim nga ora 18:00 dhe do të zgjasë deri në ora 19:30.

“Nesër 16 Prill, ora 18:00-19:30, do të argëtohemi së bashku; Koncert LIVE me këngëtarin e mirënjohur Shpat Deda, Video – mesazhe sensibilizuese nga Ulrika Richardson dhe Vlora Dumoshi, dhe shumë risi tjera gjatë ditëve në vazhdim”, ka treguar Dumoshi. /Insajderi.com

Më Shumë

Zyrapi do të vazhdojë dëshminë në Speciale

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë edhe sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Hashim Thaçit,...

Digjet një veturë në autostradë (foto)

Një veturë është djegur në autostadën “Ibrahim Rugova”, më saktësisht në fshatin Carallukë. Në fotografitë që i kanë dërguar lexuesit e Gazetës Express shihet se...

Lajmet e Fundit