19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

“Miss Universe Canada 2014”, finaliste Zerina Derveni nga Shkodra

Zerina Derveni-missZerina Derveni quhet bukuroshja shqiptare, e cila merr pjesë në “Miss Universe Canada” 2014. E kualifikuar për finalen e këtij evenimenti bukurie, vajza renditet në faqen zyrtare në internet (missuniversecanada.ca/2014) si një ndër 20 vajzat më të bukura të këtij edicioni.

Ajo ka lindur në qytetin e Shkodrës, dhe është larguar prej andej fare e vogël, për te jetuar në Frankfurt të Gjermanisë së bashku me familjen e saj. Ndërkohë në moshën 7 vjeçare, familja e sajë eshte vendosur kësaj here përgjithmonë në Kanada.

Pas shumë intervistave dhe provave, në shkurt të vitit 2014 ajo shpallet si një ndër pjesmarrëset e “Miss Universe Canada 2014”.

Ajo e konsideron veten shqiptaro-kanadeze, ka nënshtetësi kanadeze, por gjaku i sajë është shqiptar, këtë të fundit ajo e ka pohuar edhe vetë në një interviste të dhënë për Lajmpress.

I pëlqen futbolli dhe vollejbolli, dhe në të ardhmen do të donte të drejtonte nje biznes të sajin, dhe paralelisht të ndihmojë dhe njerëzit në nevojë.

Pjesmarrja e sajë në këtë aktivitet, është përkrahur e mbështetur nga komuniteti shqiptar që jeton në Kanada, të cilët e kanë inkurajuar bukuroshen, duke shpresuar që ajo të fitojë edhe kurorën e këtij evenimenti.

Zerina ka studiuar 3 vjet për drejtësi, dhe është diplomuar në marerdhëniet e publikut e menaxhimin e biznesit.

Më Shumë

Edicioni i ri i Superligës nis më 10 gusht

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se edicioni i ri garues në futbollin e Kosovës, 2024/25, do të nisë më 10 gusht. Do të...

Kurti i gëzuar që studio-bunkeri i radios “Kosova e Lirë” tani është nën përkujdesjen e shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i gëzuar që studio-bunkeri ku janë përhapur lajmet e radios “Kosova e Lirë”, tani është nën përkujdesjen...

Lajmet e Fundit