25.8 C
Prizren
E hënë, 20 Maj, 2024

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar se to pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHK-së, vranësirat gjatë ditës vende-vende mund të sjellin riga shiu, raporton Klan Kosova.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-31 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në komunikatën e IHK-së.

Më Shumë

Chris Hemsworth do të nderohet me një yll në “Walk of Fame” në Hollivud!

Superylli i Marvel, Chris Hemsworth është planifikuar të marrë një yll në "Walk of Fame" në Hollivud. Aktori i "Thor" do të jetë personazhi...

Anulohet aktgjykimi ndaj vëllezërve Ademaj për vrasjen e rëndë në Prizren, Apeli e kthen rastin në rigjykim

Gjykata e Apelit ka nxjerrë aktvendim lidhur me ankesat e parashtruara në rastin e vrasjes së 23-vjeçarit në Prizren më 2020, për të cilin...

Lajmet e Fundit