15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Moti sot: Me diell e vranësira me mundësi reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të premte parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin shi.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin në mes 8 dhe 12 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 24 deri në 29 gradë, transmeton Klankosova.tv.

Po ashtu, bëhet e ditur se gjatë ditës do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes.

Vrasja në Malishevë, çfarë thuhet në raportin e policisë

Policia ka dalë me disa detaje, pas vrasjes që ndodhi mëngjesin e së mërkurës në fshatin Banjë të Malishevës. Isuf Zogaj është i dyshuar për...

Digjet një shtëpi në Malishevë, vdes 76-vjeçari

Në orët e hershme të mëngjesit është djegur një shtëpi në fshatin Panorc të Malishevës, ku si pasojë e zjarrit ka vdekur një 76-vjeçar,...

Lajmet e Fundit