16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Mourinho: Nuk do të transferojmë sulmues, spekuloni diçka tjetër

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho insiston se skuadra e tij nuk do të transferojë sulmues gjatë verës së ardhshme.

Jose Mourinho ka vazhduar luftën me mediat, të cilave u ka thënë të mos shkruajnë për ndonjë sulmues të ri, por të merren me diçka tjetër.

Portugezi insiston se ka mjaftueshëm sulmues në skuadër dhe nuk do të transferojë një tjetër të ri gjatë verës.

“Është keq për ju, sepse ju pëlqen të keni për çka të shkruani dhe të spekuloni veçanërisht gjatë verës, por unë nuk dua sulmues, kështu që mos flisni për sulmues që do të vijnë, sepse askush nuk po vjen”, tha fillimisht Mourinho.

“Juan Mata, Lukaku, Rashford, Martial, Alexis… Nuk dua sulmues të ri, dhe për spekulime gjatë verës ju duhet të shkoni në reparte tjera, por jo për sulmues sepse jam i lumtur”. /Express/

Ballkani merr rrugë për në Republikën Çeke për përballjen me Viktoria Plzen

Ballkani është nisur për në Republikën Çeke ku do ta zhvilloj ndeshjen e parë në grupet e Ligës së Konferencës. Kampioni në fuqi i Kosovës...

Specialja ua vazhdon paraburgimin Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit

Fillimi i nëntorit do të shënojë përvjetorin e tretë të arrestimit të katër prej ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. E kur kjo kohë...

Lajmet e Fundit