0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Ndahet nga jeta Tommy Ramone, bateristi i “The Ramones”

Tommy RamonTommy Ramone, bashkëthemelues i grupit “The Ramones”, ka humbur jetën në moshën 62-vjeçare. Ai ishte i vetmi pjesëtar i grupit që ishte ende gjallë.

Lajmi u bë i ditur nga Dave Frey, i cili punon për “Ramones Productions”. Ai ka njoftuar se bashkëshortja e Tommy Ramone e ka telefonuar dhe i ka thënë që Tommy ka vdekur të premten.

Tommy Ramone, baterist, e ka bashkëthemeluar grupin në vitin 1974 në Nju Jork së bashku me këngëtarin Joey Ramone, basistin, DeeDee Ramone dhe kitaristin, Johnny Ramone.

Të katër pjesëtarët kishin mbiemra të ndryshëm, por për t’iu përshtatur grupit e kanë ndryshuar mbiemrin duke e bërë Ramone.

Ky grup ka influencuar një gjeneratë të tërë të këngëtarëve me hitet e tyre, mes të cilave më të njohurat ishin, “I wanna be sedated” dhe “Blitzkrieg Bop”.

Më Shumë

Gjermani: Shqiptari vret ish-gruan e tij

Një shqiptar dyshohet se e ka vrarë ish- gruan e tij. Ngjarja tragjike ka ndodhur të shtunen në Gjermani, në fshatin Markdorf në Baden Wurttenberg. 47-vjeçari...

Kështu vozit Shyhretja, pamja e saj merr vëmëndje

Këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli, ka posuar një fotografi duke vozitur, shkruan “Kosova Sot Online”. Këngëtarja është fotografua me një vajzë. Shyhretja në fotografi duket thjeshtë...

Lajmet e Fundit