33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Ndërkombëtarët paralajmërojnë ndarjen e PDK-së

thaci ,krasniqi limaj pershendetjePërçarjet e brendshme në partinë më të madhe në vend, Partinë Demokratike të Kosovës, kanë filluar të zënë vend edhe në raportet dhe analizat e organizatave të ndryshme ndërkombëtare.

Një raporti i fundit për këtë çështje që e posedon Tribuna dhe i cili është finalizuar më 14 tetor nga organizata IHS Jane’s, paralajmëron se kreun e PDK-së e presin sfida të mëdha, dhe një ndër to do të mund të jetë edhe ndarja formale e partisë para zgjedhjeve të përgjithshme që pritet të mbahen në pranverën e vitit 2014.

IHS Jane’s është organizatë me bazë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo ka rreth vetes profesionistë të cilët angazhohen për të bërë hulumtime dhe analiza të proceseve të ndryshme, në bazë të nevojave të tregut.

Këtë radhë, ekspertët e organizatës i kanë bërë një analizë situatës në Kosovë në prag të zgjedhjeve të 3 nëntorit./Tribuna/

Më Shumë

Messi dërgon Argjentinën në një tjetër finale të Copa America

Kampionia në fuqi, Argjentina, rezervoi vendin e saj në finalen e Kupës së Amerikës, pasi golat e Julian Alvarez dhe Lionel Messi i dhuruan...

Futbollisti Xhuljo Mehmeti i bashkohet Lirisë së Prizrenit

Futbollisti Xhuljo Mehmeti është transferi i radhës te "Liria" e Prizrenit, për sezonin 2024/25. "Xhuljo, një mesfushor ofensiv me përvojë të gjatë në futbollin shqiptar,...

Lajmet e Fundit