10.8 C
Prizren
E martë, 19 Tetor, 2021

Haskuka përgënjeshtron Qunin: Kam investuar në Planejë dhe Gorozhup

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka përgënjeshtruar kandidatin e LDK-së, Anton Quni, rreth akuzave për mosinvestim në fshatin Planejë dhe Gorozhup të Hasit.

Sipas tij, në këto dy fshatra, Komuna e Prizrenit ka investuar në infrastrukturë rrugor, kanalizime dhe shkollë.

“Njëri prej kandidatëve për kryetar të Prizrenit, qenka shprehur: “Në fshatrat Planejë dhe Gorozhup të Hasit nuk është bërë asnjë investim”.

Nuk e di se a e ka pasur për Planejën dhe Gorozhupin në të cilat kemi bërë hapjen e rrugëve të reja, rregullimin e kanalizimit, shtrimin e rrugëve me kubëza, asfaltimin e rrugës Gorozhup – Planejë, apo për ndonjë vend tjetër, sepse në këto fshatra i kemi bërë të gjitha këto, e edhe instalimin e sistemit të nxemjes qendrore në shkollën fillore të fshatit Planejë”, shkruan Haskuka.

“Për njërën nga këto punë OVL-UÇK në Has qeverisjes sonë i pati ndarë mirënjohje”.

Haskuka reagimin e ka ilustruar edhe me fotografi, ku shihen investimet që Komuna e Prizrenit i ka bërë në këto dy fshatra të Hasit.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, njerëz në këmbë, rrugë dhe pemë

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit,Anton Quni, ka vizituar dje fshatin Planejë dhe Gorozhup të Hasit.

“Asnjë investim nuk është bërë, ndërkohë që infrastruktura rrugore që është shkatërruar në masë të madhe, paraqet rrezik për jetën e qytetarëve”, ka thënë Quni. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Më shumë se 50% e votave të numëruara në Suharekë, prin bindshëm Bali Muharremaj i AAK-së

Kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Bali Muharremaj po prin me vota në Suharekë, teksa në këtë komunë janë numëruar më shumë...

278 gjoba për mosrespektim të masave anti-pandemi

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 278 gjoba për shkak të mosrespektimit të masave antiCOVID. 22 persona u arrestuan, 14 persona...

Islam Ukaj merr mbështetje nga Genc Prelvukaj

Në ditën e fundit të fushatës zgjedhore, kandidati i PDK-së për Asamblenë Komunale të Prizrenit, Islam Ukaj, ka marrë mbështetje nga këngëtari i mirënjohur,...

Shaqir Totaj voton në ora 10:00

Kandidatii PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, do të votojë në objektin e gjimnazit "Remzi Ademaj", në orën 10:00.

Bali Muharremaj: Shëndetësia në Suharekë, si në Francë

Në pjesë e dytë të emisionit ‘’Prime Time’’ në Kanal 10 i ftuar është kryetari aktual i komunës së Suharekës Bali Muharremaj. Muharremaj ka krahasuar...

Një viktimë dhe 29 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në vend një pacientë me COVID-19 ka ndërruar jetë. Gjatë këtyre orëve...

Barella pritet të rinovojë me Interin

Nicolo Barellla pritet të nënshkruajë kontratë të re me Interin. Sipas Gazzetas, Barella do të nënshkruajë kontratë deri në qershor 2026. Italiani do të marrë pagë...

Kur Balzaku… do të bëhej deputet!

“Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të dielën e 19 marsit 1848, në faqen n°3, letrën e Honoré de Balzac në lidhje...

Haskuka voton në ora 11:00

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit nga Lëvizja Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, do të votojë në shkollën e mesme të lartë teknike “11 Marsi”,...

Disa qytetarë nuk e gjejnë emrin në shkollën “Abdyl Frashëri” në Prizren

Disa prej qytetarëve të Prizrenit nuk kanë arritur të gjejnë emrin e tyre në shkollën “Abdyl Frashëri”. Sipas menaxherit të kësaj qendre, Alidin Flugaj, kjo...

109 vjeçarja voton në Prizren (VIDEO)

109 vjeçarja, Xhevahire Mustafa nga Prizreni e ka hedhur votën e saj. Ajo tha se në të gjitha zgjedhjet e ka shfrytëzuar të drejtën e...

Totaj në tubimin përmbyllës: Prizreni do ta hap kapitullin e zhvillimit të dielën

Partia  Demokratike  e Kosovës, Dega në Prizren ka mbajtur tubimin përmbyllës, pas gati një muaji sa ka bërë fushatë me qëllimin e arritjes së...

Vetëm 10 raste me coronavirus brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 2.484 testime, 10 qytetarë kanë rezultuar...

Paralajmërohet ngritje e përditshme e çmimit të derivateve deri në janar

Shoqata e Naftëtarëve të Kosovës ka paralajmëruar se do të ketë vazhdimisht ngritje të çmimit të derivateve deri në muajin janar, raporton Express. Kryetari i...

Përkujtohen 15 maturantët e Malishevës që humbën jetën në tragjedinë e Fushë Arrëzit

Sot, me homazhe dhe nderime, në “Lëndinën e lotëve” në Malishevë, ku edhe janë të varrosur 15 maturantët e gjimnazit të Malishevës, të cilët...

Tyson Fury e shpërblen veten me një shtëpi luksoze në vlerë dy milionë euro, pas fitores ndaj Wilderit

Sipas raportimeve, Tyson Fury është kthyer në pronën e tij të re prej 1.7 milionë funtesh (dy milionë euro) me pamje nga Morecambe Bay...

Lajmet e Fundit