33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Në Prizren mbahet `Dita e Hapur`, në Parkun e Inovacionit dhe Trajnimeve

Parku i Inovacionit dhe Trajnimeve së bashku me Agjencinë Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar (GIZ) për të gjithë qytetarët, bizneset dhe profesionistët organizon sot Ditën e Hapur për të promovuar inovacionin dhe teknologjinë, përmes aktiviteteve dhe shfaqjeve nga më të ndryshmet.

Siç njofton organizata gjermane GIZ gjatë ditës do të shfaqen një gamë e gjerë aktivitetesh që përfshijnë shfaqje robotike, lojëra interaktive, garë skuterësh, ekspozita artistike e filma për fëmijë.  Aktivitetet fillojnë nga ora 12:00 deri në 18:00.

Gjithashtu në kuadër të këtij organizimi do të mbahet edhe një koncert në mbrëmje që do të vazhdojë deri në orën 21:00.

Në këtë ditë të veçantë, do të keni mundësinë të ndiqni:

Shfaqje robotike dhe teknologjike nga partnerët e ITP-së

Lojëra dhe aktivitete interaktive për të gjitha moshat

Gara dhe aktivitete të ndryshme

Ekspozita të artit dhe teknologjisë

Muzikë dhe argëtim

Vizitoni faqen që të informoheni me më shumë hollësi rreth programit: https://itp-prizren.com/itp-open-day-event/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Totaj thërret qytetarët në takimin e parë publik të këtij viti

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, njofton qytetarët se më 28 qershor 2024, ditë e premte, do të mbahet takimi i parë publik...

Selmanaj uron festën e Bajramit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, Driton Selmanaj, së bashku me bashkëpunëtorët e tij, ka vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës në Prizren...

Lajmet e Fundit