33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Erdhi vera, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat kryesisht në rrafshin e Dukagjinit parashihen te sjellin riga të dobëta shiu e me mundësi për shkarkime rrufesh.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga 11 deri në 15 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet nga 28 deri në 32 gradë Celsius.

“Të shtunën parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira konvektive të cilat vende-vende, kryesisht në rrafshin e Dukagjinit parashihen te sjellin riga të dobëta shiu dhe mundësi për shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28deri 32gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

U vranë në ditën e parë të paqes në Kosovë, Rohde kujton dy gazetarët gjermanë

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar 25-vjetorin e vrasjes së dy gazetarëve gjermanë Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesit të tyre, Senol...

Policia po heton vdekjen e një gruaje në Prizren, në vend të ngjarjes u gjetën armë, 4 thika e 198 fishekë

Policia e Kosovës ka raportuar se po heton vdekjne e një gruaje në Prizren. Sipas raportit 24 orësh të PK-së, në vend të ngjarjes “janë...

Lajmet e Fundit