16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Në Rahovec sot varroset ish-luftëtari i UÇK-së, Arben Osa

Dje, ka humbur jetën aksidentalisht në Austri ish-ushtari i UÇK-së, Arben Osa.

Lajmin e ka bërë të ditur familjarë të të ndjerit.

Osa varroset sot në ora 13:00 në Kompleksin e Dëshmorëve në Rahovec.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Ndahet nga jeta ish-drejtori i Komunës së Prizrenit dhe themeluesi i RTV “Yeni Donem”, Mehmet Bytyç

Është ndarë nga jeta në moshën 69-vjeçare Mehmet Bytyç, një nga emrat që dha kontribut të madh për komunitetin turk të Kosovës. Bytyçi ishte...

Cristante: Shqipëria është e vështirë për t’u përballur

Bryan Cristante këmbëngul se Italia “di se si të fitojë dhe dëshiron të përsërisë veten” në Euro 2024, ndërsa Roma “bëri përparim” kur Daniele...

Lajmet e Fundit