2.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Në Zym të Hasit u shënua 100 vjetori i lindjes së aktores, Katarina Josipi

Në fshatin Zym të Hasit  u shënua 100 vjetori i lindjes së aktorës së parë shqiptare të Kosovës, Katarina Josipit-Katit.

Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren Samir Hoxha tha se në kuader të shënimit të këtij përvjetori  janë organizuar një varg aktivitetesh.

”Kjo ngjarje e rëndësishme reflekton përkushtimin tonë të pandërprerë për të nderuar dhe vlerësuar figurat e shquara të kulturës sonë”,shkruan Hoxha në Facebook.

Më Shumë

Prizreni, shembull i respektimit të të drejtave të njeriut

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj priti sot Clara Sanchez, Pastor nga DGNEAR në Bruksel, përgjegjëse për programet/projektet që kanë të bëjnë me komunitetin rom,...

Mish dhe ndryshk

Asgjë nuk ishte më absurde, sureale, e paarsyeshme, e kotë, e tepërt, se ushtria, shkolla, puna, shoqëria, arti, kultura, ekonomia, partia, ideologjia, të gjitha...

Lajmet e Fundit