11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Nëndega e PDSH-së: Nuk jemi bashkuar me Selën

pdshNëndega e PDSH-së, në fshatin Llacë, ka demantuar se kjo nëndegë i bashkëngjitet nismës së Ziadin Selës.

Në një komunikatë të nënshkruar nga kryetari I nëndegës së kësaj partie Xhezair Xhezairi, thuhet:

“Zhgënjimi i Ziadin Selës që për tradhtinë e vetë që bëri, para dhe pas zgjedhjeve është aq i madh sa që shpik përkrahës vend e pa vend dhe ën këtë rast edhe në nëndegën e fshatit tonë në Llacë. Një person nëpërmjet nënshkrimeve të anëtarëve të familjarëve të vet, I paraqet si nënshkrime të anëtarëve të nëndegës së PDSH-së në fshatin Llacë”.

Më tej në komunikatë thuhet se, “Ziadin Sela duhet ta ketë të qartë se nëndega e PDSH-së, në fshatin Llacë nuk mund t’i shërbejë atij dhe nuk mund ët jetë alibi as për tradhtinë e tij. Sela i ka shokët e vetë në krahë që I pamë si Ismet Ramadani, Mersel Bilalli e të tjerë”.

Më Shumë

AAK-ja mbështet “Marshin për Drejtësi” në përkrahje të ish-krerëve të UÇK-së

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se e mbështesin marshin për drejtësi që organizohet këtë të...

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren. Pesë persona janë lënduar. Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.   AKSIDENT...

Lajmet e Fundit