18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Nga Ilirida deri në Tuz, 12 skuadra shqiptare bëjnë Evropën të flasë ‘shqip’

Plot 12 skuadra shqiptare do të luajnë në kupat e Evropës këtë verë. Nga kualifikueset e Champions League deri te ato të Conference League do të flitet ‘shqip’.

Superiorja e Shqipërisë do të dërgojë 4 skuadra: Egnatia, Partizani, Vllaznia e Tirana, ndërsa po kaq edhe Kosova: Ballkani në Champions, Llapi, Drita e një mes Prishtinës e Malishevës në Conference.

Nga Maqedonia janë 3: Struga kampione dhe Shkëndija me Shkupin dhe së fundmi u shtohet edhe Deçiç i Tuzit që u shpall kampion në Malin e Zi.

Plot 12 skuadra shqiptare, 4 në kualifikueset e Champions League dhe 8 në Conference League.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  


Më Shumë

Totaj thërret qytetarët në takimin e parë publik të këtij viti

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, njofton qytetarët se më 28 qershor 2024, ditë e premte, do të mbahet takimi i parë publik...

Veliaj i dhuron “Çelësin e Tiranës” Shkurte Fejzës, nesër koncerti te Pallati i Kongreseve

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka përgatitur një surprizë për tifozët shqiptarë që po mbështesin Kombëtaren e Shqipërisë, që është duke zhvilluar ndeshjen me...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit