18.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Totaj lavdëron pjesëmarrjen e qytetarëve në zgjedhjen e projekteve

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka shprehur kënaqësi për angazhimin e qytetarëve në propozimin dhe votimin e projekteve më të mira në zonat e ‘Ortakollit’ dhe ‘Lagjes së Trimave’.

“Përmes praktikës së buxhetimit me pjesëmarrje, të mbështetur nga USAID Kontrata Sociale, qytetarët kishin mundësinë të propozonin idetë e tyre dhe të votonin për 5 projektet më të preferuara”.

“Projekti i zgjedhur nga qytetarët në këto lagje do të financohet nga Komuna e Prizrenit. Gjithashtu, për këtë vit, buxheti për këtë nismë është rritur në gjysmë milion euro, duke përfshirë pesë vendbanime të komunës: Ortakollin, Lagjen e Trimave, Gjonajn, Piranën dhe Velezhën”, tha Totaj.

Mund të jetë një imazh i 10 persona dhe persona duke studiuar

Mund të jetë një imazh i 5 persona dhe persona duke studiuar

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Begaj për Adem Jasharin: Burra të tillë rrallë i lindë historia

Kuvendi i Kosovës ka mbajtur seancë solemne me rastin e 25 vjetorin e çlirimit të vendit. Fjalim rastin mbajti edhe presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj. Ai...

Policia e Kosovës për 24 orë shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve ka shqiptuar 1505 tiketa trafiku.   Në raportin 24 orësh bëhet e ditur poashtu se gjatë 24...

Lajmet e Fundit