25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Nisma merr përkrahje të fuqishme në lagjen “11 Mrasi” në Prizren

Nisma ne 11 mars 2Nisma për Kosovë ka marrë mbështetje të fuqishëm në në lagjen “11 Marsi” në Prizren. Qindra qytetar kanë marrë pjesë në tubimin që Nisma bashkë me Bashkimin Demokratik kanë mbajtur në këtë lagje.

Në këtë tubim kanë marrë pjesë të gjithë kandidatët për deputet që garojnë për zgjedhjet e 8 qershorit në kuadër të Nismës për Kosovën.

Kandidati për deputet Sinan Aliaj tha se Nisma për Kosovë do të jetë zëri i qytetarëve në Kuvendin e Kosovës.

“Ne këtu nuk kemi cka të flasim shumë, sepse prezenca e juaj tregon se Nisma për Kosovë është shpresa e vetme për Prizrenin dhe Kosovën”, tha Aliaj. Ai i ka ftuar qytetarët e kësaj lagjeje që me 8 qershor të dalin në zgjedhje dhe të votojnë Nismën për Kosovë.
Edhe kandidati Sejdullah Hoxha tha se Prizreni ka më së shumti arsye pse të votojë Nismën për Kosovë.

“Nisma në Prizren në zgjedhjet e 8 qershorit do të dalë fituese, ashtu sic do të dalë në nivel të Kosovës”.

Ndërkaq, Zafir Berisha tha se në këto zgjedhje Prizreni po tregon se sa është i gatshëm për ndryshimin e madh që do t’i vijë më 8 qershor.

” Prizreni me 8 qershor do ta jap testin për një qeverisje të mirë, e cila ka kohë që i mungon këtij qyteti dhe jo vetëm Prizrenit, por edhe tërë Kosovës”

” Me ardhjen në pushtet të Hashim Thacit Kosovës iu instalua një qeveri e korrupsionit, qeveri e bandave, qeveri e keqpërdorimit të pronës publike ku cdo ditë e më shumë po e ngulfasin ekonominë e këtij vendi për interesa të tyre personale”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren, policia në veprim kundër parkimeve joligjore dhe zhurmave

Policia e Kosovës nga rajoni i Prizrenit ka hartuar një plan operativ kundër parkingjeve ilegale dhe zhurmës në lagjen “Ortakoll”, duke shqiptuar më shumë...

Latifi ngushëllon familjen e 17-vjeçarit nga Rahoveci që vdiq në aksident me motoçikletë

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi i ka shprehur ngushëllime familjes së 17-vjeçarit nga Rahoveci që vdiq në aksident me motoçikletë.   Ai është shprehur i tronditur...

Lajmet e Fundit