22.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Nisma në Prizren thërret për protestë

Nisma per kosove1Nisma në Prizren, ka ftuar sot qytetarët që t’i bashkëngjiten nesër protestës në Prishtinë.

“E drejta për të protestuar është e drejtë demokratike dhe mjet për të shprehur pakënaqësinë qytetare karshi veprimeve të cilat janë në dëm të interesave të shtetit të Kosovës dhe qytetarëve të sajë”, thuhet në komunikatën e Nismës në Prizren.

“Nisma në Prizren me shqetësim të madh po përcjellë zhvillimet e fundit në vend dhe bënë me dije se përgjegjësitë për veprime që janë në dëm të shtetit të Kosovës do të bien jo vetëm mbi organet ekzekutive , por edhe mbi deputetet e koalicionit qeveritar”.

“Ne konsiderojmë se interesat shtetërore duhet të dalin përtej interesave partiake , prandaj ata deputet që votuan pro ligjeve të dëmshme për vendin , e që janë deputetët e koalicionit qeveritar , duhet ta din se nuk e kanë përfaqësuar zërin e popullit nga të cilët e kanë marr voten”.

“Nisma në Prizren përkrahë protestën , andaj ju ftojmë të merrni pjesë në këtë protestë gjithëpopullore e cila do të organizohet të shtunën me datë 24.01.2015 , në ora 14:00, tek biblioteka kombëtare në Prishtinë.”.

Nisja për Prishtinë do të bëhet në mënyrë të organizuar nga Stacioni i Autobusave nga ora 11:30./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dëmet nga vërshimet në Rogovë të Hasit janë të mëdha|Video

Fermerët po ankohen se dëmet janë të mëdha me mijëra euro pas vërshimeve të ditëve më parë. Në terren kanë dalë zyrtarët komunalë për...

Lajm i mirë, raportohet se më 13 tetor BE diskuton për liberalizimin e vizave për Kosovën

Më 13 tetor, në takimin e grupit punues të Këshillit Evropian, do të diskutohet çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën. Këtë e kanë...

Lajmet e Fundit