12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Nisma në Prizren uron festën e Bajramit

Nisma per kosove1Nisma për Kosovë- Dega në Prizren, ka uruar të grihë besimtarët islam festën e Fitër Bajramit.

“Nisma për Kosovë Dega në Prizren të gjithë besimtarëve islam iu uron festën e Fitër Bajramit”, thuhet në urimin e Nismës në Prizren.

 “Le të jetë kjo festë e tolerancës,mirësisë e mbi të gjitha solidaritetit në mes të njerëzve. Urojmë që kjo festë të kalojë në atmosferë festive”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

FOTOT: Në radhë për ushqimin, pamje nga Turqia pas tërmetit shkatërrimtar

Tërmeti i 6 shkurtit ishte padyshim ndër më të fuqishmit ndonjëherë dhe me pasoja shkatërrimtare për Turqinë e Sirinë. Gazetarët që kanë raportuar nga vendet...

Dy ndeshje interesante sot në basketboll, vëmendja në Suharekë

Xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës në basketboll do të vazhdojë edhe sot me dy ndeshje mjaft interesante. Përballje shumë interesante do të jetë...

Lajmet e Fundit