14.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Një i vdekur, 2 të plagosur në një aksident

Aksident-Duhel

Një person ka humbur jetën, ndërsa dy të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti, që ndodhi në orët e para të mëngjesit të së dielës, në autostradën Lushnje-Fier.

Tri mjete janë përfshirë në këtë aksident në fshatin Vajkan, në dalje të autostradës Lushnje-Fier.

Mjeti i drejtuar nga shtetasi Andon Sterio ka dalë nga rruga, si pasojë e parakalimit të gabuar dhe shpejtësisë së lartë, duke u përplasur me trafik-ndarësen, raporton topchannel.

Në aksident janë përfshirë edhe dy automjete të tjera. Si pasojë e këtij aksidenti ka gjetur vdekjen Aleksander Sterio, 50 vjeç, pasagjer, ndërsa janë plagosur lehtë edhe dy persona, që ndodheshin në makinë me viktimën.

Policia tha se viktima dhe të plagosurit po ktheheshin nga një dasmë dhe drejtuesi i mjetit ka qenë nën efektin e pijeve alkoolike. Ky i fundit është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Fierit.

Kosova barazon me Bullgarinë në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Kosovës ka barazuar me Bullgarinë në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve në konkurrencën e femrave. Ndeshja e zhvilluar të martën në...

“Enver Hoxha, ishte fare i pashpirt”- Ish-oficeri britanik në Shqipëri rrëfen përplasjet me ish-diktatorin në frontin e luftës: Mehmet Shehu, armiku im për vdekje

Memorie.al / Gjatë Luftës së Dytë Botërore, punoi me Enver Hoxhën dhe Abaz Kupin, për organizimin e forcave antifashiste. Me rënien e “Perdes së Hekurt”, stërviti...

Lajmet e Fundit